21November2017

Radioeja.Com

Aktuelle Seite: Home Lajme Zvicer: Vritet Selim Elshani

Zvicer: Vritet Selim Elshani

Ne oret e vona te nates se mbremshme, ne Pajetn te Zvicres (Kantoni Fribourg) eshte vrare shtetasi zviceran me kombesi shqiptare, Selim Jusuf Elshani.

Sipas burimeve te Indeksonline dy persona te panjohur kane qelluar ne drejtim te tij derisa ai ishte me femijet dhe gruan e tij.

Nderkohe policia zvicerane ka nisur hetimet per zbardhjen e vrasjes.

Para ca ditesh u vra ne Peje, Shefqet Kelmendi dhe policia zvicerane po dyshon se vrasja eshte kryer per motive hakmarrjeje./RadioEja